Процедура виплати страхового відшкодування по КАСКО

Страхування КАСКО гарантує страхувальнику отримання фінансової компенсації за пошкодження транспортного засобу. Пошкодження можуть бути різними: від невеликої подряпини лако-фарбового покриття до тотальної загибелі автомобіля.виплата по КАСКО

Перелік страхових ризиків зазначається у договорі страхування КАСКО і зазвичай складається із: ДТП, протиправних дій третіх осіб, стихійних лих і викрадення. Страховим випадком вважається пошкодження транспортного засобу в результаті одного з чотирьох категорій ризиків і не потрапляють під пункти договору, де вказані винятки.

Що робити страхувальнику у разі настання страхового випадку?

Страхувальнику необхідно відразу повідомити в страхову компанію про подію та дотримуватися рекомендацій оператора кол-центру страховика.

Якщо орієнтовна вартість збитків в рамках суми, по якій немає необхідності в отриманні документа від компетентних органів, то страхувальникові можна їхати в страхову компанію для оформлення заявки на виплату. В іншому випадку потрібно повідомити в компетентні органи про подію, отримати необхідний документ і тоді вже йти в офіс страховика.

Які варіанти отримання страхового відшкодування за КАСКО?

1. Отримання відшкодування по КАСКО готівкою. Розрахунок збитків здійснюється страховиком з програмного комплексу Audatex і виплачується на банківський рахунок вигодонабувача або по банківському переказу типу Аваль-експрес. При виплаті готівкою страховики відмінусовують ПДВ.

2. Перерахування страхового відшкодування на СТО. Страхувальник бере рахунок-фактуру на СТО на відновлювальний ремонт свого автомобіля і страхова компанія перераховує всю суму включаючи ПДВ безпосередньо на розрахунковий рахунок СТО.

3. Перерахування страхового відшкодування в рахунок погашення кредиту. Подібні методи отримання страхового відшкодування популярні, коли автомобіль знаходиться в заставі комерційного банку в рамках кредитного договору. Оформляючи автомобіль в кредит, позичальник повинен бути готовим до подібного варіанту.

Придбання поліса КАСКО гарантує отримання страхового відшкодування у разі дотримання страхувальником всіх умов договору. Умови договору КАСКО у страховиків відрізняються, так по одній і ті ж події одна страхова компанія здійснить виплату, а інша напише відмову. Слід уважно читати договір страхування КАСКО.

Купуйте поліс страхування КАСКО і Ви вбережете себе від небажаних фінансових витрат.