Помилки страхувальників при купівлі КАСКО

Купити поліс КАСКО означає убезпечити себе від небажаних фінансових витрат. Деякі водії бажають придбати поліс страхування КАСКО і стикаються з труднощами, оскільки процес правильного вибору страхової компанії та програми страхування має свої особливості.помилки страхувальників КАСКО

Водії, як правило, знайомі тільки з деякими опціями програм страхування таких як: франшиза, інформація про водіїв і страхова сума. Винятком тут є постійні споживачі КАСКО, що страхували свої автомобілі в різних страхових компаніях та мають досвід взаємодії зі страховиками.

Які помилки роблять водії при купівлі КАСКО?

1. Придбати КАСКО по низькій ціні. Для більшості страхувальників процедура придбання КАСКО в тій чи іншій компанії визначається ціною. Такий підхід є неправильним і дилетантським, так як при купівлі ОСАГО ще може себе виправдати (хоча часом це призводить до великих витрат), то купуючи КАСКО можна не отримати відшкодування від страховика при настанні страхового випадку. Це те саме що купувати ковбасу виходячи з її ціни. Витрати страховиків на свою діяльність приблизно однакові і можуть ледь відрізнятися. У вартість КАСКО закладені резерви на покриття страхових виплат, операційні витрати діяльності і прибуток власників. Різниця більш ніж 10% від середньоринкової ціни КАСКО з однаковим набором опцій програми страхування, є індикатором того, що десь щось не так, або в договорі є довшим перелік відмов, або компанія має фінансові труднощі. Винятком можуть бути якісь акції чи Ваш стаж без страхових подів по КАСКО більше двох років.

2. Популярність страхової компанії. Страхова компанія може бути відомою і працювати на страховому ринку десятки років, але це не є гарантією порядності та надійності страховика. Деякі страховики широко відомі на ринку страхування, але мають негативну репутацію щодо виплат страхового відшкодування, що накладає негативний відбиток на весь страховий ринок в цілому.

3. Страхова компанія «рекомендована» банком за автокредитом. Оформляючи кредит на авто, обов'язково треба купувати страховку КАСКО. Якщо є вибір з кількох страховиків, банки рекомендують купити КАСКО в тій страховій компанії, яка платить їм найвищий відсоток комісійних (іноді їх розмір досягає 60% від страхової премії).

4. Не вивчають умови програми та договору КАСКО. Продукт КАСКО це набір умов, які й визначають якість самого продукту і можливість отримати в повному обсязі фінансову компенсацію за шкоду внаслідок страхового випадку. У договорі прописуються пункти, в яких висвітлюється те, що підпадає, а що не підпадає під визначення «страхового випадку». У різних страхових компаніях одні й ті ж події можуть підпадати і не підпадати під визначення «страховий випадок». Навіть у рамках однієї компанії можуть відрізнятися договори КАСКО.

Купити КАСКО досить просто, але придбати те, що Ви очікуєте від КАСКО набагато важче. Не варто підходити до питання придбання КАСКО як до придбання хліба або пляшки горілки. Продукт КАСКО складається з набору договірних прав і зобов'язань сторін.

Якщо самостійно не спроможні розібратися з умовами договорів, звертайтеся за допомогою до професіоналів і Ви завжди зможете купити КАСКО на оптимальних умовах.