Поліс ОСАГО для пільгових категорій громадян

Страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів належить до обов'язкових видів страхування. Однак держава надає пільги по ОСАГО деяким категоріям громадян, а деякі зовсім звільнені від необхідності купувати поліс автоцивілки.пільги по ОСАГО

Отримують 50% знижку з оплати поліса ОСАГО.

1. Пенсіонери.

2. Чорнобильці першої та другої категорії.

3. Інваліди другої групи.

Звільняються від придбання ОСАГО такі категорії.

1. Учасники бойових дій.

2. Інваліди першої групи. Також пільга поширюється і на водія, який керує транспортним засобом, що належить інваліду І групи тільки при його присутності.

Умови отримання пільги по ОСАГО.

- Наявність українського громадянства;

- Право власності на легковий автомобіль з об'ємом двигуна 2500 см включно;

- Особисте керування транспортним засобом.

Багато водіїв мають неправильну інформацію, що стосується надання страховиками пільг на придбання поліса автоцивілки і вважають, що купивши поліс страхування на особу, яка має право на пільгу по ОСАГО, страхове покриття буде поширюватися на всіх водіїв, які будуть керувати транспортним засобом, зазначеним у страховому полісі ОСАГО. Насправді, при настанні страхового випадку іншим водієм ніж пільговик, відповідальність даної особи не буде покрита страховим полісом ОСАГО і йому доведеться оплачувати збиток потерпілій стороні зі своєї кишені. Наприклад: батько пенсіонер володіє легковим автомобілем з об'ємом двигуна до 2500 см, купує поліс ОСАГО за пільговою ціною із 50% знижкою і потім надає автомобіль в користування синові, то в разі ДТП з вини сина, збиток потерпілій стороні доведеться сплачувати з власної кишені.

Також часто страхові агенти допускають помилки, надаючи пільгу особам, які мають право на 50% пільгу по ОСАГО на інші категорії транспортних засобів (мотоцикли, причепи, вантажні автомобілі) або на легковий автомобілі з об'ємом двигуна більше 2500 см.

Купуйте поліс ОСАГО, дотримуйтеся всіх правил взаємовідносин зі страховиком і Ви зможете розраховувати на страхове покриття при настанні ДТП.