Європротокол при ДТП пришвидшує отримання страхового відшкодування

Можливість оформити Європротокол при ДТП стала доступною страхувальникам з 19 вересня 2011 року. Європротокол спрощує процедуру отримання потерпілою стороною страхового відшкодування по полісу ОСАГО винуватця при незначних пошкодженнях транспортних засобів в результаті ДТП.Європротокол при ДТП

Європротокол при ДТП заповнюється.

1. Взаємне згоду водіїв щодо винуватця і потерпілого.

2. Кожен учасник має діючий поліс ОСАГО на автомобіль.

3. Відсутність травмованих або загиблих.

4. Орієнтовна сума збитків транспортного засобу потерпілої сторони не перевищує 10000 гривень.

Якщо хоч одна умова не дотримана, скористатися європротоколом учасники ДТП не зможуть і їм доведеться викликати співробітників ДПС для документального оформлення події з подальшою передачею справи в суд (винуватець платить штраф від 20 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Європротокол повинен був стати популярним інструментом по швидкому отриманню відшкодувань потерпілої в ДТП стороні, оскільки прискорює процедуру виплат на п'ять - сім тижнів. У реальності ж Європротокол використовує незначний відсоток учасників ДТП.

Причини низької популярності Європротоколу серед водіїв.

1. Невміння правильно заповнити Європротокол. У разі неправильного заповнення європротоколу учасниками ДТП, страхова компанія може відмовити у виплаті відшкодування.

2. Недовіра водіїв до страхових компаній. Через низьку якість обслуговування у страхових компаніях, довіра до страхових компаній з боку населення вкрай низька і водії не ризикують використовувати європротокол, а викликають співробітників ДПС для оформлення ДТП.

При оформленні страхового полісу ОСАГО страхові компанії разом з примірником європротоколу видають інформаційну брошуру з його застосування та заповнення. Деякі страховики надають сервіс своїм страхувальникам направляючи на місце ДТП аварійного комісара. Аварійний комісар фіксує подію і допомагає учасникам аварії правильно заповнити Європротокол.

Використовуючи європротокол як інструмент для спрощеного оформлення ДТП, водіям слід пам'ятати, що всі ризики по виплаті страховиком відшкодування за полісом автоцивілки лягають на потерпілу сторону. У разі відмови страховою компанією виплати страхового відшкодування, ремонт доведеться оплачувати самостійно потерпілій стороні.