Порядок дій водія при ДТП за межами України

Виїжджаючи за кордон, кожен водій зобов’язаний придбати страховий поліс «Зелена карта», який убезпечить Вас від незапланованих витрат у випадку ДТП з Вашої вини.

Порядок дій водія у випадку ДТП за межами України.

1. Зупинити автомобіль і залишатися на місці ДТП. Ні в якому разі не змінювати положення транспортного засобу.

dtp za cordonom2. Обов'язково викликати поліцію. Отримати копію протоколу або будь-якого іншого документа, який встановлює провину, визначає учасників та обставини ДТП (бажано зробити фотографії чи відео зйомку транспортних засобів учасників ДТП з різних ракурсів та інших предметів, які причетні до аварії). Якщо ж ніхто з учасників ДТП не володіє мовою тієї країни, де трапилася аварія, тоді слід зателефонувати в Моторне Бюро (організація, створена для контролю діяльності страховиків) тієї країни, де трапилася пригода (номери телефонів знаходяться на зворотному боці поліса «Зелена карта»).

3. Якщо вас зобов'язують підписати документ, в якому вказується провина учасників страхового випадку на незрозумілій Вам мові, то під час підписання необхідно внести зауваження «Не розумію мови», «Не вважаю себе винним», або «Не згоден». У такому випадку при наявності свідка / свідків з вашої сторони бажано в документі вказати його / їх імена, адреси, телефонний номер, і щоб вони проставили свої підписи.

4. 1. При встановленні Вашої винуватості у ДТП за межами України.

Вам потрібно надати другий примірник (копію) полісу «Зелена ката» потерпілому. У документі, який доводить виникнення страхового випадку, необхідно вказати номер і термін дії поліса «Зеленої карти».

При наявності більше ніж одного випадку, коли другий примірник відірваний від оригіналу, тоді необхідно зробити ксерокопію з оригіналу і надати потерпілій стороні. У разі якщо немає можливості зробити ксерокопію поліса, то в документі, що доводить наявність страхового випадку, повинні бути вказані дані вашого полісу «Зелена карта», при цьому оригінал ви залишаєте у себе.

Потерпілі мають право на страхове відшкодування за кожен страховий випадок протягом терміну дії договору страхування. Розмір збитків по полісу «Зелена карта» не обмежений.

4.2.Ви потерпіла сторона у ДТП за кордоном.

Запишіть всі дані іншого учасника ДТП, а саме: ім'я, прізвище, номер і марку автомобіля, номер страхового поліса, назву та адресу страхової компанії, в якій він застрахований. При можливості зробіть фото водійського посвідчення, технічного паспорту та страхового полісу винуватця ДТП.

5. Повідомити про подію в страхову компанію за телефоном вказаному у страховому полісі.

Окрім страхового полісу «Зелена карта» варто придбати поліс КАСКО, щоб бути захищеним від будь-якого роду неприємностей і фінансових витрат.