Техогляд в Україні і процедура його проходження

Обов’язкове проходження технічного огляду транспортних засобів в Україні для всіх без виключення типів транспортних засобів повертається і граничний термін його відновлення 1 січня 2017 року.

ТехоглядПроведення техогляду для всіх без виключення транспортних засобів буде здійснюватися по спрощеній системі на сертифікованих станціях технічного обслуговування без участі працівників дорожньо-патрульної служби, як це було до 2011 року.

На даний час технічний огляд транспортних засобів не проходять мотоцикли, легкові автомобілі та причепи до них, що належать фізичним особам та використовуються для власних потреб. Всі інші транспортні засоби незалежно від форми власності, що використовуються в комерційних інтересах, зобов’язані проходити техогляд на сертифікованих СТО.

Техогляд свого автомобіля можна проходити не лише на сертифікованих стаціонарних станціях технічного обслуговування, а й на пересувних лабораторіях, які також видають протокол технічного стану транспортного засобу і більш низькою його вартістю.

Відповідно до нововведень, тепер фізичним особам власникам мотоциклів, легкових автомобілів та причепів до них доведеться проходити техогляд раз у два роки, якщо автомобіль старший п’яти років.

Терміни на які видається протокол перевірки технічного стану транспортного засобу.

1. Шість місяців – автобуси для перевезення пасажирів.

2. Один рік – вантажні автомобілі вантажопідйомністю більше 3,5-х тон.

3. Два роки – легкові автомобілі, вантажні автомобілі вантажопідйомністю до 3,5-х тон мотоцикли, причепи.

Проходження техогляду, як і раніше, буде формальним і лише для отримання протоколу технічного стану транспортного засобу. Наявність такого протоколу не звільняє від відповідальності водія при експлуатації не справного автомобіля.