Дорожньо-транспортна пригода трапляється з водіями незалежно від досвіду керування та віку. Більшість водіїв не знають як діяти в подібних ситуаціях, особливо якщо це трапляється вперше.ДТП

Порядок дій водія при ДТП:

1. Проаналізувати ситуацію яка трапилася. Якщо це можливо, то вирішити питання на місці з іншою стороною щодо відшкодування збитку потерпілій стороні. Якщо винуватець визнає свою провину і має діючий страховий поліс ОСАГО, але не вдається вирішити ситуацію на місці події, при цьому сума збитку не перевищує 10000 гривень, то ситуацію можна вирішити за допомогою Європротокола. Зателефонувати в страхову компанію винуватця і викликати на місце події аварійного комісара, який допоможе оформити Європротокол. Коли не вдалося домовитися на місці і по Європротоколу, то потрібно викликати співробітників ДПС і повідомити страховиків через «гарячу» лінію.

У разі, коли ситуація врегульована без співробітників ДПС, не поспішайте покинути місце події. Попросіть другого учасника ДТП скласти розписку, що він не має претензій до власника (водію) вашої машини. Переконайтеся, що він є власником машини або водить за дорученням. При бажанні, самі напишіть аналогічну розписку. Якщо у врегулюванні питання були присутні грошові виплати, то їх так само вкажіть в розписці. Точно і розбірливо вказуйте всі дані автомобіля (колір, марка, модель, державний номер), ставте дату, підпис, розшифровку ініціалів. Коли будете від'їжджати, переконайтеся, що другий учасник так само залишає місце ДТП.

2. До приїзду аварійного комісара чи співробітників ДПС не змінювати положення транспортних засобів. Необхідно виставити застережливий знак, включити аварійний сигнал. При спробі інших учасників події втекти, треба сфотографувати або записати номерний знак автомобіля.

3. Якщо інші учасники ДТП намагаються чинити на вас тиск, поверніться в машину і заблокуйте двері. До приїзду ДПС зателефонуйте в страхову компанію, в якій придбали поліс ОСАГО, і уточніть які документи вам необхідно буде оформити на місці події. У разі, якщо ви впевнені, що ситуація спірна, знайдіть свідків, запишіть їх мобільні телефони. Запишіть номер, марку, колір маршрутного транспортного засобу, яке проїздило поруч з ДТП.

4. Після приїзду співробітників ДПС беріть участь в заповненні і перевірці всіх документів, звірте номери полісів учасників ДТП. Не залишайте інспектора ДПС наодинці з іншими учасниками події, особливо, якщо у вас немає свідків.

5. Якщо в аварії є постраждалі, жертви, то необхідно буде складання акта в наркологічному відділенні на предмет алкогольного та наркотичного сп'яніння. Після аварії не приймайте спиртовмісні заспокійливі, а також препарати, заборонені до вживання особам, які керують транспортними засобами. Автомобілі учасників ДТП будуть забрані на штраф майданчик.

6. У випадку Вашої провини у ДТП, надайте потерпілому номер свого поліс ОСАГО, назву страхової компанії. При наявності поліса КАСКО (добровільного страхування автотранспорту) зверніться за відшкодуванням збитку по своєму автомобілю до страховика.

7. Якщо Ви не винні в ДТП, то при наявності поліса КАСКО зверніться за відшкодуванням збитку за своїм ТС в свою страхову компанію. При відсутності КАСКО, запишіть номер поліс ОСАГО винуватця ДТП, назва його страхової компанії. Всі питання зі страховою компанією винуватця доведеться вирішувати самостійно.

Бажаю кожному читачу не попадати в подібні ситуації, але порядок дій варто знати на всяк випадок.