Закон про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАГО) набув чинності ще у 2004 році, проте до цих пір водії сперечаються щодо доцільності придбання автоцивілки.ОСАГО

З точки зору закону це питання вже давно вирішене, оскільки за відсутність полісу автоцивілки передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу. В законі передбачено категорії громадян, які можуть не купувати поліс автоцивілки при умові власності транспортним засобом і особистим його управлінням.

Навіщо потрібна автоцивілка і чи потрібно купувати ОСАГО?

Завдяки страховому полісу ОСАГО, потерпіла сторона отримує гарантоване відшкодування збитку, який був заподіяний їй у результаті дорожньо-транспортної пригоди водієм транспортного засобу, що був забезпечений полісом автоцивілки. Однак необхідно розуміти, що далеко не у всіх випадках можливе відшкодування завданих збитків тільки за рахунок страхової компанії. У випадку перевищення суми збитку над страховою сумою по страховці, надлишок доведеться отримувати від винуватця ДТП.

Поліс ОСАГО вельми зручний тим, що водієві не потрібно витрачати свій час, нерви, гроші, в тому випадку, якщо він виявився винним у ДТП, оскільки відшкодуванням завданих збитків, займеться страхова компанія. Звичайно не варто забувати про те, що щорічна страхова премія в десятки, а то й сотні разів є меншою суми компенсації за завдану шкоду.

Окремо необхідно згадати той факт, що сума компенсації, яка надається кожному потерпілому, розраховується виходячи із чинного законодавства, відповідно до збитку завданого майну або здоров'ю потерпілого.

Крім того, вартість страхового поліса, розміри виплат, і безліч інших нюансів, визначається відповідно до законодавства, що дозволяє вирішити в правовому полі всі спірні ситуації. При цьому в законодавстві прописана вартість полісу, яка залежить від цілого ряду факторів (тип транспортного засобу, місце реєстрації, сфера використання, термін страхування).

Придбайте поліс ОСАГО сьогодні, щоб у випадку потрапляння у ДТП завтра, Ви мали страховий захист. Поліс автоцивілки може зберегти десятки тисяч гривень Вашого сімейного бюджету.