Дорожньо-транспортні пригоди трапляються щодня і у власника транспортного засобу потерпілої сторони виникає питання щодо отримання компенсації на відновлення пошкоджень автомобіля. Добре коли є поліс КАСКО, а от у випадку його відсутності ситуацію може вирішити поліс ОСАГО винуватця.

Відшкодування збиткуПоліс ОСАГО допоможе компенсувати ремонт автомобіля потерпілій в ДТП стороні, якщо варіант розрахунку на місці неможливий, а поліс страхування КАСКО відсутній у потерпілої сторони.

Порядок отримання страхового відшкодування по ОСАГО.

1. Дізнатися назву страхової компанії винуватця, серію та номер полісу автоцивілки і контактні дані для звернення.

2. Особисто звернутися в страхову компанію для оформлення заяви (повідомлення) про подію з такими документами: паспорт, ідентифікаційних номер, посвідчення водія, технічний паспорт транспортного засобу, копію протоколу по ДТП або заповнений примірник Європротоколу. Якщо власник по техпаспорту інший, то потрібно надати генеральну довіреність на автотранспорт.

3. Експертна оцінка збитку. Протягом десяти робочих днів страхова компанія надає експерта, який здійснює огляд транспортного засобу і обраховує розміру збитку. Розрахунок збитку здійснюється в програмному комплексі Audatex. Варто зазначити, що розрахунок відшкодування відбувається на підставі акту огляду, тому, перед його підписанням, треба переконатися чи всі пошкодження туди записані.

4. Отримати рішення суду по ДТП із відміткою про набуття чинності. Рішення суду є необхідним лише у випадку оформлення ДТП через співробітників ДПС. Рішення суду по ДТП необхідно відразу надати у страхову компанію (часто водії цього не знають).

Після надання в страхову компанію повного пакету документів, страховик здійснює виплату відшкодування по полісу ОСАГО протягом дев’яноста календарних днів. Вельми часто страховики цей термін порушують за різних обставин.

Перерахування страхового відшкодування здійснюється безпосередньо на банківський рахунок власника транспортного засобу потерпілої сторони або через систему банківських електронних переказів на його ім'я. 

Досить часто трапляються ситуації, коли страховик винуватця ДТП збанкротував. У такому випадку потерпілій стороні необхідно звертатися до Моторно транспортного страхового бюро України (МТСБУ) за отриманням відшкодування. У такому разі термін отримання страхового відшкодування може сягати декількох років.

Важливо пам’ятати, що більшість страхових компаній не сильно бажають виплачувати відшкодування і намагаються затягнути цей процес. Час від часу необхідно цікавитися у страховика щодо стадії справи по виплаті.

Процедура виплати по ОСАГО в Україні є недосконалою, ліміт відповідальності складає лише п’ятдесят тисяч гривень і у разі перевищення ліміту доведеться отримувати компенсацію від винуватця ДТП, а це може затягнутися на довгі роки.

Захистіть себе від непередбачених проблем за допомогою страхування КАСКО, яке в рази пришвидшить отримання відшкодування по пошкодженому транспортному засобу.