Відсутність стабільності курсу вітчизняної валюти негативно впливає на фінансовий ринок країни, оскільки він базується на довірі між контрагентами та в період нестабільності цей взаємозв'язок слабшає.

КАСКОДевальвація гривні завдає шкоди страхового ринку України, особливо послузі зі страхування автомобілів за програмою КАСКО. Нестабільність курсу залишає негативний відбиток на взаємовідносини між страховиком і страхувальником при врегулюванні страхових випадків.

Фактори що впливають на скорочення КАСКО під час девальвації гривні.

1. Зміна вартості автомобіля. Первинний ринок легкових автомобілів в Україні складається з імпорту (включаючи ті, що збираються тут). Ціни на легкові автомобілі підвищуються пропорційно девальвації вітчизняної валюти, що в свою чергу скорочує попит на автомобілі (особливо в сегменті низької та середньої цінових категорій) через зниження купівельної спроможності населення. Скорочення продажів автомобілів на первинному ринку призводить до зменшення кількості договорів КАСКО (страховики беруть на страхування транспортні засоби віком до семи років).

2. Пропорційна виплата. Страхова компанія при укладенні договору зі страхувальником, обумовлює ринкову вартість, від якої обчислюється страхова премія за договором. При девальвації гривні на 100% (з 8 до 16 гривень за один американський долар) відбувається подорожчання ремонту через підвищення вартості запчастин. В таких умовах страхова компанія, здійснюючи виплати своїм страхувальникам, використовує метод пропорції (співвідношення страхової суми до ринкової вартості транспортного засобу). Якщо Ви уклали договір і страхова сума більш ніж на 15% нижче ринкової вартості автомобіля, в обов'язковому порядку необхідно скласти додаткову угоду до договору із зазначенням нової страхової суми, щоб у разі виникнення страхового випадку отримати страхове відшкодування в повному обсязі.

3. Зниження купівельної спроможності водіїв. Пенсіонери, наймані працівники та підприємці отримують доходи у гривні та через загальне підвищення цін купівельна спроможність водіїв знижується. Багато водіїв змушені відмовитися від страхування КАСКО свого автомобіля.

Незважаючи на негативну ситуацію на ринку добровільного страхування автомобілів, деякі страховики створюють нові страхові продукти в чомусь схожі на КАСКО. В рамках створюваних програм збільшується вік автомобіля прийнятого на страхування із встановленням стандартної страхової суми, в межах якої будуть здійснюватися страхові виплати.

Придбавайте страховку КАСКО на свій автомобіль і збережіть свій бюджет від незапланованих витрат.