Одним з найбільш популярних страхових продуктів є ОСАГО (обов'язкове страхування автовласниками цивільно-правової відповідальності). Кожен водій зобов'язаний купувати поліс ОСАГО, оскільки за його відсутність передбачені фінансові санкції у вигляді штрафу від співробітників ДПС.Рост цен ОСАГО

Багато автолюбителів вважають, що девальвація гривні не привід для підвищення страховиками тарифів на поліс ОСАГО, бо страховий продукт продається вітчизняними страховими компаніями у вигляді послуги, по якій можуть виникнути фінансові зобов'язання у разі виникнення страхового випадку. Адже майно потерпілої сторони знаходиться в Україні і його вартість оцінюється в гривнях.

Зібрані страхові премії у страхувальників страховики розподіляють на два основних напрямки: страхові резерви для виплат відшкодувань і витрати на ведення справи. Взаємозв'язок між девальвацією гривні і зростанням витрат у страхових компаній практично прямо пропорційний.

1. Зростання виплат по ОСАГО пов'язаний з тим, що частка імпортних автомобілів на дорогах перевищує 90% і при настанні ДТП необхідно купувати запчастини на відновлювальний ремонт з-за кордону в іноземній валюті. При подорожчанні іноземної валюти необхідна більш висока сума грошей, що дозволяє якісно відремонтувати автомобіль.

2. Підвищуються витрати страховика на операційну діяльність з причини загального зростання рівня цін, оскільки девальвація національної валюти прискорює темп інфляції.

Якщо страхові компанії не піднімають ліміти відшкодувань по ОСАГО, то слід придивитися до купівлі полісу ДОСАГО, який збільшить ліміти страхового відшкодування і Вам не доведеться доплачувати в разі перевищення суми збитку над законодавчо встановленими лімітами по ОСАГО.

Незважаючи на підвищення вартості поліса ОСАГО, купувати його потрібно кожному водієві, оскільки в разі настання ДТП Вам не доведеться оплачувати більш дорогий ремонт автомобіля потерпілої сторони, ціна якого зросла набагато більше в порівнянні з подорожчанням ОСАГО.

Купуйте поліс ОСАГО і Ви уникнете зайві витрати при виникненні ДТП.