Додаткове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів допоможе винуватцю в ДТП покрити матеріальний збиток, нанесений потерпілій стороні в тому випадку, якщо сума збитку перевищує ліміт відповідальності страховика за полісом ОСАГО.Добровільне страхування цивільної відповідальності

Стандартний ліміт відповідальності страховика за полісом автоцивілки становить: по майну - п'ятдесят тисяч гривень, по життю і здоров'ю - сто тисяч гривень. Зазначені ліміти затверджені моторно-транспортним страховим бюро України та ідентичні у всіх страховиків, які займаються продажем полісів ОСАГО.

Ліміти відповідальності страхової компанії за полісом ДЦВ прописуються при оформленні поліса страхування і можуть досягати п'ятсот тисяч гривень.

Виплата по страховому полісу ДЦВ вступає в дію лише в тому випадку, якщо сума збитку перевищує ліміт за договором автоцивілки.

Поліс ДЦВ діє виключно поряд з полісом автоцивілки і без поліса ОСАГО він не дійсний. Закінчуватися термін дії ДЦВ повинен одночасно з полісом ОСАГО, хоч навіть якщо і оформлений трохи пізніше.

Поліс ДЦВ популярний у великих містах та їх супутниках, де дороги перевантажені величезною кількістю дорогих автомобілів і є висока ймовірність перевищити ліміти за полісом ОСАГО в результаті ДТП. Особливо актуальним ДЦВ став останнім часом, оскільки суттєво зросли ціни на автомобілі та запасні деталі, в результаті чого почастішали випадки перевищення лімітів по ОСАГО при ДТП.

У містах з населенням менше п'ятисот тисяч жителів, поліси страхування ДЦВ не є популярними. Це пояснюється тим, що в не великих містах на дорогах мало дорогих автомобілів, аварії трапляються рідко і суми збитків вистачає покрити полісом автоцивілки.

Повідомлення про настання страхового випадку за договором ДЦВ необхідно подавати одночасно з повідомленням по ОСАГО, якщо за попередньою оцінкою сума збитків може перевищити страхову суму по автоцивілці.

Середня вартість ДЦВ становить близько трьохсот гривень і залежить від таких факторів, як: страхова сума, місто реєстрації автомобіля, обсягу двигуна, кількості та стажу водіїв. Для різних категорій пільговиків знижок не передбачено. Знижки надаються страховиками індивідуально своїм постійним клієнтам.

Купувати чи не купувати поліс ДЦВ - справа індивідуально кожного, але доплативши всього пару сотень, можна убезпечити себе на сотні тисяч.