Підвищення цін на запасні частини до автомобілів та їх ремонтних робіт, завдає великого навантаження на гаманець кожного водія, адже в більшості автовласників доходи не змінилися, а витрати через інфляцію в країні суттєво зросли.ОСАГО

Середня вартість відновлювальних робіт після дорожньо-транспортної пригоди зросла майже вдвічі і самостійно розплатитися з потерпілою стороною стало значно важче. Хоча поліс ОСАГО не зможе повністю компенсувати витрати потерпілій в ДТП стороні у разі перевищення лімітів по автоцивілці, то суму перевищення доведеться винуватцю сплачувати із своєї кишені. Для водіїв, котрі бажають підвищити ліміти своєї відповідальності перед третіми особами, страховики запровадили поліс добровільного страхування цивільної відповідальності (ДЦВ), який дозволяє підняти ліміт відповідальності до п’ятисот тисяч гривень.

Переважна більшість водіїв купують поліс ОСАГО щоб не бути оштрафованим співробітниками ДПС, бо за його відсутність передбачено фінансові санкції від 250 до 850 гривень. Подібні штрафи є мізерними порівняно з ймовірними збитками, що можуть виникнути у водіїв від ДТП.

Поліс ОСАГО і ДЦВ можуть відшкодувати збитки лише потерпілій стороні, натомість свій автомобіль винуватцю доведеться відновлювати за власний кошт. Допомогти ц подібній ситуації може договір КАСКО, але придбати поліс КАСКО не всім по кишені, адже його вартість становить від декількох тисяч до ста тисяч грн. залежно від конкретних умов страхування. Деякі страховики пропонують поліс страхування автомобіля від пошкодження в результаті ДТП, при наявності іншої сторони. Такий поліс відшкодує збитки, які зазнав автомобіль незалежно від сторони винуватості.

Купуйте поліс ОСАГО та інші види страхування не лише формально, а й задля запобігання зайвих збитків в результаті ДТП.