автопідставаАвтопідстави зараз не рідкість і вельми прибуткова справа, яким шахраї заробляють чималі гроші. Тому слід завжди бути пильними під час руху, особливо у великому місті.

Автопідстава – це ситуація, коли шахраї інсценують аварію, щоб звинуватити в цьому потенційну жертву і отримати максимально можливу суму грошей як компенсацію за уявний збиток.

На дорогах нашої країни дуже часто трапляються подібні випадки. Шахраї винаходять складні схеми, коли водія підрізають на одному автомобілі, і він врізається в іншій. Також можливі випадки коли автомобіль дряпають, а потім звинувачують водія в тому, що він зачепив їхній автомобіль. Навіть трапляються випадки, коли шахраї падають на автомобіль або під нього, звинувачуючи водія в наїзді на пішохода.

Одним з найбільш частих способів автопідстав є «зганяння» жертви в сторону. Тобто шахраї на одному автомобілі підрізають жертву ліворуч, тоді водій бере вправо і вдаряє інший автомобіль, що також бере участь у автопідставі. Винуватець швидко ховається, а з іншої машини шахраїв показуються хлопці, які і будуть вимагати сплату ремонту.

Ще одним способом підстави є імітація початку руху. Машина шахраїв на світлофорі або при виїзді на головну дорогу починає рух, а потім різко гальмує, внаслідок чого жертва, що рухається позаду, вдаряється в автомобіль шахраїв. Потім також шахраї пропонують водієві сплатити ремонт прямо на місці.

Також можливий такий варіант, коли ваш автомобіль дряпають і потім до вас підходять люди і звинувачують вас у тому, що ви зачепили їхній автомобіль. Шахраї, як правило, полюють на самотніх водіїв, на нових, але не на дуже дорогих автомобілях.

Також майже завжди шахраї намагаються змусити водія-жертву трохи від'їхати в сторону, щоб поговорити в спокійній обстановці, але робити цього не можна, бо залишення місця ДТП загрожує з боку страхової компанії невиплатою вам страховки по КАСКО та ОСАГО.

Хто може стати жертвою автопідстави?

Зазвичай, шахраї обирають жертвою самотнього водія. Він повинен бути добре одягнений, аджеце ознака того, що в людини водяться гроші. Якщо людина одна, з нею простіше розмовляти і змусити віддати гроші. Шахраїв в більшості випадків кілька людей.

Автомобіль жертви повинен бути середньої цінової категорії і відносно новий. З дешевими автомобілями шахраї зв'язуватися не будуть, бо у власника такого автомобіля може не бути грошей взагалі. Власники дуже дорогих і ексклюзивних автомобілів теж не приваблюють шахраїв, бо такі водії можуть легко захистити себе, набравши всього один потрібний номер телефону.

Шахраїв привертає автомобіль з наклейкою «70», бо за кермом знаходиться початківець водій. Новачка легше обробити і ймовірність неадекватної поведінки з його боку значно менше.

Жінки найчастіше стають жертвами шахраїв. Особливо якщо в кабіні автівки ще є і дитина, така жінка не ризикуватиме і зробить все що треба.

Люди у віці, пенсіонери теж можуть стати жертвою шахраїв.

Шахраї ніколи не чіпають автомобілів з "симпатичними" номерними знаками та на лобовому склі яких є різні перепустки видані державними спецслужбами. Зв'язуватися з подібними організаціями шахраї ніколи не будуть.

Наявність на склі машини наклейки, що автомобіль застрахований за програмою КАСКО, шахраї теж можуть не чіпати такий транспортний засіб. Це пояснюється тим, що водій може вимагати дочекатися страхового агента, а тоді отримати гроші шахраям буде дуже проблематично.

Основні ознаки автопідстав на дорозі.

Якщо хтось активно намагається вас зупинити або підрізає, це може бути автопідстава. Автомобілі шахраїв найчастіше дуже брудні, щоб приховати реєстраційні номери та колір кузова. Також машини можуть мати надмірно за тоноване скло.

Коли сталося ДТП, а з вами розмовляють пасажири, а не водій, коли вас намагаються відвести подалі від автомобіля або примушують від'їхати кудись - все це ознаки автопідстави.

При вимаганні грошей на місці пригоди, це також може бути ознакою автопідстави. Коли пропонують розібратися в ситуації не викликаючи ДПС або самі дзвонять кудись, можна бути впевненим, що шахраї зателефонували своєму знайомому міліціонеру.
Якщо на вашому автомобілі легкі подряпини, а автомобіль шахраїв сильно пошкоджений – це точно автопідстава.

Також коли від вас вимагають швидко віддати гроші, аргументуючи тим що сервіс скоро закриється, є ймовірність того, що ви стали жертвою автопідстави.

Що робити, аби не стати жертвою автопідстави.

1. У разі якщо на дорозі біля вас коїться щось незрозуміле, збавте швидкість або взагалі зупиніться і включіть аварійну сигналізацію.

2. Зупинившись, залишайтесь в автомобілі, зачиніть всі двері на замки. Спілкуйтеся тільки через бокове вікно, ледь відкривши його.

3. Зателефонуйте самостійно в ДПС за номером 102 і дочекайтеся, коли приїде патруль.

4. Зателефонуйте в страхову компанію за номером телефону вказаному на страховому полісі ОСАГО чи КАСКО.

5. Зателефонуйте родичам або знайомим. Опишіть всю ситуацію і автомобілі, які беруть участь у автопідставі.

6. Не панікуйте.

7. Не залишайте місця події не дочекавшись працівників ДПС, оскільки це порушення правил і Вас буде покарано штрафом, а також позбавите себе страхової виплати за полісами КАСКО та ОСАГО.

8. Якщо ви вийшли з машини, встановіть знак аварійної зупинки перед машиною.

9. Якщо у вашому телефоні є фото / відеокамера, почніть знімати все навколо, і всіх учасників автопідстави. Зробіть якісні фотографії автомобілів та їхніх номерних знаків.

10. Також можна записати всі розмови на диктофон.

11. Свої документи пред'являйте тільки співробітникам ДПС і аварійним комісарам від страхових компаній після перевірки їх посвідчення.

12. Знайдіть людей, які стали свідками даного ДТП.