Купити поліс страхування нерухомого майна у Білій Церкві

Більшість власників нерухомості, цінностей та об'єктів рухомої власності зацікавлені в мінімізації ризиків, пов'язаних з псуванням або знищенням особистого майна. Також важливим є страхування відповідальності перед сусідами при експлуатації або ремонті власної нерухомості. У нашій країні громадянам доступні різні програми страхування майна, що відрізняються за тарифами і опціях. Варто докладніше розібратися в цьому питанні.Страхування майна

Страхування майна у Білій Церкві і навіщо воно потрібне?

В англійській мові слова insurance - «страхування» і sure - «впевнений» однокореневі. Це найкраще пояснює, навіщо люди страхують свою власність. Фактично страхування майна громадян необхідно для відшкодування збитку, отриманого в результаті настання страхового випадку. Але що має на увазі це поняття?

Наявність страхового поліса дозволяє отримати компенсацію при настанні наступних страхових випадків:

- пожежа;
- грабіж, розбій, крадіжка;
- незаконні дії третіх осіб (в тому числі, підпал і бій стекол);
- пошкодження водою з систем опалення, кондиціонування, прорив каналізації.

Страхування майна фізичних осіб також забезпечить компенсацію при стихійному лихові, в результаті якого постраждали квартира або будинок. Більш того, можна застрахувати цивільну відповідальність за власні дії, а саме - заподіяння збитку майну сусідів. Як бачите, можливостей страхування дійсно багато.

Добровільне страхування майна громадян у місті Біла Церква.

На сьогоднішній день обов'язкове страхування майна фізичних осіб в нашій країні законодавчо не передбачено, на відміну від ОСАГО. Люди особисто мають подбати про власність і вони самі вирішують, чи варто їм страхувати свою квартиру, будинок або цінні речі. Під добровільне страхування майна фізичних осіб підпадають предмети розкоші, меблі, техніка, дорогі гаджети, картини, антикварні предмети і т.д. Страхування іпотеки - добровільна. За полісом застраховано сама будівля будинку у Білій Церкві або конструктивні елементи квартири («коробка»), без оздоблення, інженерних комунікацій і пр. Майна, що знаходиться в ній.

Особливості та правила страхування майна фізичних осіб.

Договір страхування передбачає, що страховик зобов'язується відшкодувати збитки страхувальникові при настанні страхового випадку. Що мається на увазі під страховим випадком? Звичайно в договорі прописані основні ризики, від яких страхується власник:
- пошкодження майна;
- часткова втрата майна;
- повна втрата або загибель майна.

Варто згадати про цивільну відповідальність перед третіми особами. В цьому випадку страхувальник може убезпечити себе від такої ситуації, коли він сам заподіює шкоду чужому майну, наприклад, при затопленні квартири сусідів.

За правилами страхування, незалежно, обов'язкове воно чи добровільне, при настанні страхового випадку, страхувальник звертається до компетентних органів (МНС і т.д.), а також в страхову компанію. Згодом він зобов'язаний представити всі документи, необхідні для отримання компенсації.

Перелік документів для отримання страхового відшкодування при страхуванні майна:

- страховий поліс;
- квитанція про оплату страхового внеску;
- підтвердження страхового випадку;
- документи, що вказують причини настання страхового випадку та заподіяну шкоду.

Важливо пам'ятати такі особливості страхування майна фізичних осіб, як принципи відшкодування збитку. По-перше, в строк до декількох встановлених страховиком днів (зазвичай 2-3 доби) страхувальник повинен заявити про настання страхового випадку. У заяві слід вказати, коли, де і за яких обставин він стався. Крім того, потрібно перерахувати пошкоджене або знищене майно. Далі аварійний комісар повинен перевірити, чи дійсно подія є страховим випадком. Якщо все, що сталося відповідає умовам договору, визначається розмір збитку і страхової виплати, а також складається акт про страховий випадок. Правила страхування майна фізичних осіб визначають, що акт повинен бути складений, наприклад, не пізніше 10 днів з моменту отримання заяви від страхувальника - але умови можуть розрізнятися в залежності від конкретної страхової компанії.

При підтвердженні страхового випадку страхувальникові виплачуються грошові кошти (страхова сума), здатні повернути його фінансове становище на колишній рівень (тобто до настання страхового випадку). У кожному випадку розмір виплати визначається індивідуально.
Максимальна величина страхової суми залежить від страхової вартості об'єкта і встановлених лімітів. Важливо пам'ятати, що компанії не пропонують страхову суму більше страхової вартості майна, оскільки в цьому випадку договір страхування може бути визнаний недійсним. Для визначення страхової вартості проводиться економічна оцінка.

Варто не забувати і про франшизу. Під цим терміном розуміється сума, яка вираховується з виплати страхувальнику. Франшиза може бути безумовною або умовною. У першому випадку страхове відшкодування завжди зменшується на суму франшизи, по-другому - відшкодування не виплачується, якщо збиток не перевищує розмір франшизи. Необхідно підкреслити, що страхування майна зазвичай передбачає застосування умовної франшизи.

Купити поліс страхування майна у Білій Церкві Ви можете за адресою: м. Біла Церква, вул. Фастівська, 23 (будівля Пенсійного фонду, 2 поверх) Тел.: (096) 744 54 54.